סקירה יומית – 29.06.20

שבוע חדש בפתח ואיתו שלל חדשות מהעולם הן מהספ"ש והן מאתמול, אולי החדשות הכי חשובות שמתחילות לצוץ בארה"ב היא שלאחר שחלק מהמקומות נפתחו מחדש או שאמרו שיפתח מחדש פשוט מפסיקים לפתוח וסוגרים מחדש, הדוגמה הטובה ביותר היא בקליפורניה אשר הודיעה על סגירת הברים במרבית המחוזות העמוסים. כמו כן, מייק פנס, הודיע על דחיית אירועי הקמפיין עקב ההתפרצות והעדכונים החדשים במספרים העולים בנדבקי הקורונה בארה"ב.

הקורונה מתפוצצת בעולם והנגיעה ב200 אלף חולים חדשים ליום קרובה מתמיד, נכון להיום אם נצלול למספרים אז כרגע מעל 1.5 מיליון חולים בפועל בארה"ב עם 5% תמותה אנחנו מדברים על עוד כ75 אלף איש שימותו בחודשיים הקרובים רק שם וזה ללא התוספת של הנדבקים החדשים מידי יום. תוספת של 75 אלף איש ל125 אלף הקיימים היום יביאו את ארה"ב לכמעט רבע מיליון מתים בטווח הקרוב. שלא יהיה ספק בפועל המספר הולך להיות גבוה מכך, משום שהנדבקים החדשים ככל לא נמצאים בחישוב.
זינוק רציני בכמות הנדבקים בצרפת בספ"ש אשר הגיע לכמעט 40 אלף נדבקים חדשים, כך גם כמובן ברזיל שלא עוצרת ובתוך שלושה שבועות הגיע בנתונים למחצית מהמספרים שבארה"ב.

לכל מי שאומר שהקורונה זה סתם רק שתבינו שאזורים בהם יש צפיפות אוכלוסין זה מתפוצץ וגם אחוז התמותה מאוד גבוה, כמעט 60 אלף מתים בשלושה שבועות בברזיל בלבד.
נתון נוסף מדאיג לא פחות הוא שיש נכון לרגע זה חצי מיליון מתים מסביב לעולם, מנגד כ5 מיליון שהחלימו זאת אומרת שיש עוד 5 מיליון חולים שלא החלימו, אם נמשיך עם החישובים ממקודם ובהנחה ולא יהיה יותר חולים חדשים (מה שלא יקרה) מדובר על לפחות עוד חצי מיליון מתים לרשימה, מה שיעביר את מניין המספרים ל7 ספרות ולבסוף למספר העצוב של מעל מיליון מתים מסביב לעולם בתוך כמה חודשים.
בהונגקונג מתחילות להתחדש ההפגנות והמהומות עקב התקנות החדשות של סין וגם בארה"ב המהומות וההפגנות לא תמו.

למי ששכח מדובר בווירוס מעריכי ומכאן שאין סיכוי שיעצור בקרוב, כל הדיבורים על חיסונים הם סתם באוויר נכון לעכשיו ובכלל כמי שמכיר את התחום במעט ידוע כי בכדי לספק מיליארדים של חיסונים לכלל האוכלוסייה בעולם אנו מדברים על מספר שנים שייקח לייצר ולחסן את כולם.
גם בישראל אנו רואים עליה חזקה בנתונים מרגע לרגע.
השוק שממשיך להתקשות ליצור שיאים חדשים התממש בשישי די בעוצמה אך פתח היום בירוק בהיר, כרגיל השוק נכון לעכשיו לא ממש מתממש בעוצמה. לדעתי אם השוק לא יגיע לשיאים חדשים בקרוב, נראה את השוק נוזל מטה לאט לאט.

יצירת קשר

  • דברו איתנו
    055-270-4357‬‏
  • שלחו לנו מייל
    office@vagroup.co.il

מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי

כל הזכויות שמורות Vision Group © – תקנון האתר 

דילוג לתוכן