סקירה יומית – 16.06.20

אפתח בנקודה חשובה ומשם נמשיך לשווקים,
ענקית האנרגיה BP מפרסמת אזהרת רווח כי החברה עתידה למחוק ככל הנראה מעל 13 מליארד דולר רק ברבעון הנוכחי, ענקית נוספת בארה"ב "אקסטרקטיון נפט וגז" מכריזה על צ'אפטר 11 ונכנסת לפשיטת רגל.
2 ענקיות אנרגיה שלא מחזיקות מעמד במחירי הנפט הנוכחיים. המאבק על מחירי הזהב השחור במחירי היום יובילו למאבקי שליטה בשוק האנרגיה והשתלטות שחקניות חזקות יותר בשוק של מחר.
חפשו הזדמנויות בנישה הזו, הולך להיות מעניין.

השווקים אתמול בשיאם היום מתחת ל3% באדום לפי החוזים והחלו לתקן בחדות עם פתיחה המסחר ועד להודעת הפד על עוד הזרמה של כסף לשוק. כן כן, המדפסות של הדולרים לא מפסיקות לעבוד, נראה כי הפד לא מתכוון הפעם לחלק כסף מהליקופטר כמו ב2008 אלא שהפעם פשוט מרצפים את הכבישים בדולרים, יותר כיף ללכת ברחוב על שטרות של 100 דולר.
זו כמובן מטאפורה למצב ההזוי ולהימור המשוגע שנעשה אי פעם בכלכלה המודרנית.
כמויות הכסף הבלתי נגמרות שכבר מתקרבות לפי 2 מכל הכסף שהוזרם אז ב2008 להצלת המערכת הפיננסית, רק ממחישות את גודל המשבר נכון להיום.

לדעתי זה הימור פרוע ודי משוגע מסיבה אחת, אם יגיע גל שני, והוא יהיה עוצמתי פי כמה ומשתק לעוד כמה חודשים, הפד יצטרך להזריק פי כמה יותר ממה שהזריק הפעם וזה כבר סיפור אחר לגמרי. אם יאלף הפד לדחוף בסיבוב נוסף עוד 20 טריליון דולר כי זה מה שהשוק יבקש אחרת לא יחזיקו מים, זה לא יגמר טוב בכלל עבור הכלכלה האמריקאית ובטח לא עבור הדולר.
כמובן שכרגע עוד רחוקים כמה חודשים מאירוע שכזה, אבל אל תשכחו איפה קראתם על זה לראשונה.

השוק שפתח באדום בוהק אתמול סיים יום ירוק למדי וגם בשעה זו החוזים כולם ירוקים בוהקים.
הראסל אתמול בתנועה של מעל 7% בתוך יומי מהנמוך לגבוה. למי שמחפש היכן לסחור הראסל בתנועות תוך יומיות כבר מעל שבוע מתנהל כך.

בהצלחה לכולם

יצירת קשר

  • דברו איתנו
    055-270-4357‬‏
  • שלחו לנו מייל
    office@vagroup.co.il

מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי

כל הזכויות שמורות Vision Group © – תקנון האתר 

דילוג לתוכן