סקירה יומית – 12.06.20

"השאלה היחידה שיו"ר הפד לא מוכן היה לענות עליה", אתמול הייתה כותרת בלא מעט רשתות תקשורת, אז מהי אותה שאלה ? אותה שאלה במילים פשוטות, של כתב בלומברג, הייתה בעצם מה חושב היו"ר על כל הזרמת הכספים והאם לא נראה לו שהפ"ד בעצם יצר בועה שהולכת להתפוצץ בענק. שהרי השוק עולה מלאכותית כבר חודשיים וקצת. כתבתי רבות רבות על הנושא לאורך התקופה, הבועה שיצר הפד הינה הזוייה בקנה מידה שלא נראה מעולם , יתרה מכך, הבועה הזו שברה כל כללי הכלכלה, כל כך חמור שניתן לזרוק לפח את כל ספרי לימודי הכלכלה, תוכניות לימודי תארים כאלו ואחרים בנושא, אין שום קשר בין הכלכלה שהייתה לפני המשבר למה שקורה בשוק נכון להיום.

מה שהפד עשה פשוט חסר כל משמעות כלכלית אמיתית מעבר לניפוח שוק ההון באופן מלאכותי.
הדפסת כסף בלי בקרה, בלי תכנון, בסכומי העתק כפי שעשו באחרונה פשוט ניתקו את שוק ההון כבלון מלא הליום ששוחרר לשמיים. מתישהו יצא מהבלון הזה ההליום והוא פשוט יתרסק חזרה לקרקע.
הקורונה עוד כאן בעוצמה שרק מתגברת, הגל השני יהיה כואב פי כמה מהגל הראשון. תזכרו מה שאמרתי עוד ממרץ. אין לעולם יכולת אמיתית לנצח וירוס אקספוזנציאלי. מה שקרה לאחרונה זה רק הפרומו.

השוק אתמול מאוד לא אהב את תגובת ג'רום (יו"ר הפד), אתמול השוק הראה כמה חזק אפשר לרדת אם משהו לא נראה לו. המדדים המובילים ירדו כ6% לערך והויקס טיפס בקלות ל40 ללא כל מאמץ. מה שפעם היה לוקח מספר ימים היום השוק עושה ביום.

משקיעים רבים שרק נכנסו לשוק בגל האחרון למדו אתמול שיעור חשוב בכוח השוק לרדת כאשר יש בועה.
אומנם השוק עלה יפה עד כה אבל בתוך שבוע יכול להגיע שוב לרמות התחתית שהיו בתחילת המשבר. בכל מצב כעת החוזים כולם בירוק בוהק, והשוק מראה כפי שהראה עד כה שעדיין הבועה פה והרי הפד ימשיך להזרים כסף, אז למה לא להמשיך למעלה. היום יקבעו אם ממשיכים מטה שבוע הבא או שהולכים לשיאים חדשים.

יצירת קשר

  • דברו איתנו
    055-270-4357‬‏
  • שלחו לנו מייל
    office@vagroup.co.il

מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי

כל הזכויות שמורות Vision Group © – תקנון האתר 

דילוג לתוכן