סקירה יומית – 27.5.20

אפתח בשני נושאים מאוד מעניינים לדעתי:

הראשון: המלחמה הקרה בין ארה"ב לסין, בצד המערבי נשמעים יותר ויותר קולות גם מהצד הדמוקרטי בעד המהלך שזרק טראמפ לאוויר, טראמפ רוצה למחוק את חובות ארה"ב לסין – מדובר על המון כסף, המון. טראמפ מצא דרך מדהימה, מנותקת מהכלכלה והאמת כזו שגם פותחת חזית מאוד מסוכנת לעתיד, אבל נראה שהאמריקאים חושבים שוב שבכוח ינצחו והפעם המשחק לא יהיה נקי זה בטוח, למחוק חובות ועוד כאלו של טריליונים זה אומר שלא ניתן עוד לסמוך על הנפקות חוב של מדינות, יתרה מכך אם טראמפ יעשה זאת בסוף באמת הדבר יגרום לאינפלציה דולרית רצינית מאוד שגם ככה מרימה ראש הרבה מעבר לצפיות הפד.

השני: איך לא קשור גם הוא לטראמפ, טוויטר החליטה שדי נמאס לה שכל חצי שעה טראמפ זורק לאוויר ציוצים מנותקים מהמציאות הקשורים רק לפרי דמיונו, לכן, הוציאה החברה תקנות חדשות אשר מסמנות ציוצים שאינם מאומתים, הדבר גרם לטראמפ לצייץ שוב כמובן והפעם נגד החברה עצמה. טראמפ רואה בנושא התערבות בוטה במערכת הבחירות ובטוח שינסה לבצע מהלכים שכנגד החברה בימים ובשבועות הקרובים.

ארה"ב חצתה אתמול את רף ה100 אלף מתים, כזכור לכולכם, כאשר היו התחזיות ל100 אלף לפני כחודשיים השוק היה רחוק מאוד למטה, כעת למרות שהיה ברור שהולכים לשם ועקב הצהרותיו המנותקות מהמציאות של טראמפ, ברור לכולם שזה לא יגמר ב100 בטח לא ב60 כפי שאמר בעבר הלא רחוק בכלל.
המספרים בברזיל טסים למעלה בכמויות שלא נראו אפילו בארה"ב במהירות שהם עולים וכפי שאמרתי בסקירות הקודמות ברזיל עוד תהדהד הרבה בזמן הקרוב.

המדדים לאחר שירדו חזק בסגירה מאותתים דרך החוזים על עליות חוזרות כלפי מעלה, כמו כן הנפט הגיע בשנית ל35$ וירד מעט. למרות מה שקרה בשוק אתמול הויקס לא ירד כמעט ומייצר סטייה קלה שאולי מבשרת על ירידות של יום או יומיים. בינתיים השוק נראה חזק ורק בכיוון אחד.

כפי שרשמתי כבר כמה פעמים, ללא אירוע חריג הן מגזרת סין והן מגזרת פשיטות רגל, לא צפוי שנראה את השוק יורד סתם ככה. עוד ועוד חברות מפרסמות כי יתנו לעובדים לעבוד מהבית ושכך הולך כנראה העתיד להראות.

יצירת קשר

  • דברו איתנו
    055-270-4357‬‏
  • שלחו לנו מייל
    office@vagroup.co.il

מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי

כל הזכויות שמורות Vision Group © – תקנון האתר 

דילוג לתוכן