סקירה יומית – 14.5.20

היום מתחיל לאחר יום בו החששות שנכתבו אתמול בסקירה היומית התממשו בזה אחר זה, הפחד מאינפלציה עקב הזרמת טריליונים רבים מעלה הילוך, השווקים באמריקה עוד משחקים משחק של אולי שוב הזדמנות לחטוף סחורה בזול והחוזים על הנאסדק סביב האפס, הגישה שיצרה ריצה אל ה"בלו צ'יפס" לדעתי תעלם לאחר יום אחד רציני של אדום בוהק.

הפד הודיע אתמול בפה אחד כי ריבית שלילית היא לא על השולחן בזמן הקרוב ויתרה מכך, הוא גם לא מאמין שפתרון שכזה יהיה בריא למשק, הפעם אני מסכים לחלוטין בנושא זה למרות שככל הנראה אם נכנסים לגל שני של ירידות והתפרצות נוספת לא תהיה לפד שום ברירה אלא לנהוג כך.

טראמפ כנראה חשב שהשוק יעלה לנצח וזה פשוט מדהים כמה המהמר הזה נלחץ כאשר השוק מתחיל לרדת, אין סוף ציוצים ודיבורי סרק עלו לרשת בשעת המסחר האחרונה ולו רק בכדי לעצור את השווקים מלרדת עוד אל מתחת ל2800 הנקודות בסנופי.

התמחור ההזוי של לא מעט מניות בעליות האחרונות יצר מכפילים ושווים הזויים בדומה לבועת הדוט קום, תמחורים אלו רק מייצרים מצב שאם אכן האינפלציה תעלה עוד הפד לא יוכל עוד להדפיס דולרים ללא בקרה והשווקים יצללו כאבן אל המצולות.
של תבינו אותי לא נכון, אינני מאחל לתרחיש שכזה, תרחיש שכזה לא יעשה טוב לכלכלה העולמית ויקח מספר שנים לצאת ממנו, אני פשוט רגיל להסתכל לנתונים בעיניים ולחבר את התמונה הגדולה לכדי תרחישים אפשריים.

הקורונה ממשיכה להתפשט ברחבי העולם ועוד ועוד מדינות מטפסות מעלה במספרים, אומנם קצב הגידול פחות או יותר קבוע אבל מאידך אל תשכחו שכדי לעצור את זה העולם חייב להישאר סגור וזה לא המצב בעליל!

אירופה פתחה בירידות מעל 1.5% ונראה שלמעט ארה"ב כל העולם מתחיל להפנים את הכיוון. הצפי להמשך הזרמות כסף בלתי פוסק בכדי להחזיק כלכלה שלא מתפקדה באופן מלאכותי לא באמת יכול להתקיים ובל נשכח שאפילו במשחק המונופול הידוע יש כמות שטרות מוגבלת.

"אין מספיק עצים בעולם להדפסת הכסף שצריך למשבר הקורונה" אמרתי וכתבתי בעבר לא פעם. הדרך הכי טובה הייתה להשבית את העולם לחלוטין ולסגור את כולנו לחודש או חודשיים ולגמור עם זה, אבל זה לא נעשה וזה המצב נכון לעכשיו.
שימו לב לנפט מהיום ובעיקר בשבוע הבא הולך להיות מאוד מעניין.

נושא הסכם הסחר בין ארה"ב לסין רק מתחמם והולך לדעתי לפיצוץ רציני, אסביר גם למה ובזה אסיים, טראמפ חייב מישהו להאשים אותו, זה הסגנון שלו, אין לקיחת אחריות רק האשמות אז תחזיקו חזק כי טראמפ כבר איבד את זה בכללי ולקראת הבחירות הוא חייב למצוא אשמים למצב!

יצירת קשר

  • דברו איתנו
    055-270-4357‬‏
  • שלחו לנו מייל
    office@vagroup.co.il

מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי

כל הזכויות שמורות Vision Group © – תקנון האתר 

דילוג לתוכן