לא יודע אם לבכות או לצחוק, האבסורד של 2008 חוזר והפעם שהוא יכה זה יהיה פי כמה וכמה מלפני 12 שנה, הפד החל במגבלות על הבנקים ובכלל על כל ענף הבנקאות בארה"ב עקב תוצאות מבחני הלחץ שיצאו וגובה הנזילות של הבנקים. הבנקים מתקרבים לרמות שפל בהון נזיל וגובה דרישות ההון המינימאלי הקבוע בחוק.

האבסורד הגדול הוא שיש כבר כל כך הרבה כסף מלאכותי אצל הלווים ואלו שלקחו כסף שחולק חינם שהשוק ממשיך ועולה בעוצמה גם אתמול, השאלה הגדולה כמה עוד ידפיסו? כי ברור לכולם שיגמר הכסף יגמרו העליות.

האבסורד היותר גדול הוא שפלורידה טקסס וקליפורניה מודיעות על דחייה של פתיחת המדינות עקב גידול וקפיצות גדולות מאוד של נדבקים חדשים בימים האחרונים, כמו שאמרתי עוד באפריל, אין סיכוי שאמריקה באמת תיפתח שוב בזמן הקרוב למרות כל ההכרזות המפוצצות של טראמפ.
יתרה מכך, תביעות האבטלה באמריקה ממשיכות לעלות עוד ועוד ולנפץ את התחזיות שוב ושוב לשלילה, עוד ועוד מובטלים, עוד ועוד ימים עוברים ללא כלכלה מתפקדת.

העולם הולך לחצות את ה10 מיליון נדבקים בספ"ש הקרוב, שיאים חדשים של נדבקים עתידים להגיע, והיום בו נחצה 200 אלף נדבקים חדשים ביום קרוב מתמיד.
נראה כי השוק שוכח שלוקח מספר שבועות עד שהחולים החדשים מתחילים להתפגר בבתי החולים ואנו צפויים להתחיל לשמוע על גלים חדשים של מספרים מאוד גבוהים של מתים ליום בשבועות הקרובים.
מעניין לראות איך יגיבו השווקים בשבועות הקרובים ששצף הנתונים כבר יהיה גדול מידי מכדי לא להיכנס לפאניקה.

ברזיל וארה"ב פשוט לא עוצרות בהשתוללות המגיפה ומשאירות אבק לשאר המדינות, אומנם לשוק לא באמת איכפת משום צרה שהיה וכל ירידה לצורך עליה נכון לרגע זה, אבל כפי שאמרתי השורטיסטים מחכים בפינה לרגע בו הפד יפסיק להדפיס כסף.

כתבות רבות מתחילות לצוץ של מומחים לכלכלה הטוענים בתוקף כי הדולר הולך להתרסק מול שאר המטבעות עקב ההדפסות הבלתי נגמרות.
ענקית התשלומים הגרמנית WIRECARD מגישה גם היא בקשה לפשיטת רגל, נייקי מודיעה על הפסדי עתק של כ800 מיליון דולר, עם כמעט 50% ירידה במכירות בארה"ב ואם כל זה לא מספיק מייסיס ענקית הקמעונאות מודיעה על גל פיטורים של אלפי עובדים.
שיהיה לכולם ספ"ש מעולה.

כתיבת תגובה

איזו מתנה תרצו לקחת?

בחרו את המתנה שמתאימה לכם ותקבלו אותה ישירות למייל שלכם.

קורס ניהול זמן של העשירון העליון

ניהול זמן נכון הינו המפתח להצלחה בחיים, סדר ומתודולוגיה שתגרום לכם להצליח לעשות כל מה שאתם רוצים.

קיט ניהול פיננסי

ויז'ן מחלקת לכם קיט חינמי על איך לנהל תזרים מזומנים נכון, מתוך קורס עסקים ויזמות פרימיום

קורס ניהול זמן נכון הינו המפתח להצלחה בחיים

סדר ומתודולוגיה שתגרום לכם להצליח לעשות כל מה שאתם רוצים.​

השאירו פרטים ותקבלו את המתנה ישירות למייל שלכם.

קיט ניהול פיננסי חינם

איך לנהל תזרים מזומנים נכון, מתוך קורס עסקים ויזמות פרימיום.

השאירו פרטים ותקבלו את המתנה ישירות למייל שלכם.