מלא מלא התפתחויות שלא נגמרות, ארגון הבריאות העולמי מזהיר כי ארה"ב עוד לא בשיא המגיפה(אני טוען את זה כבר חודשים), כמות המתים שם לא מפסיקה לטפס וכבר חצתה את ה120 אלף, יתרה מכך, מעל 1.3 מיליון מקרים פתוחים. הזינוק באחוזים בכמה מדינות גדולות בתוך ארה"ב הוא מטורף ואף בחלק מן המקומות מגיע לעשרות אחוזים ביום. בניו יורק חובת הבידוד חוזרת לתקנות חירום ונקבע ע"י המושל כי חובת בידוד של 14 יום לכל מי שנכנס לניו יורק חלה מחדש.

הממשל ממשיך לעשות צעדים מול סין ומגדיר את ואווי כ"חברה עוינת" כלומר בבעלות או בשליטת הצבא הסיני, עוד ועוד מסמכי הגדרה וסנקציות מסוג זה ומהלכים אחרים שהוזכרו בסקירות הקודמות צפויים ללוות אותנו בעתיד הקרוב.

וטראמפ, הוא ממשיך לריב עם כל העולם ואם לא מספיק הבלגן מול סין אז עכשיו אירופה נכנסה אף היא לתמונה, והטלת מכסים של עד 100% על חלק מהמוצרים המיובאים מאירופה ואנגליה.
אם מישהו שם בבית הלבן חושב שמעבר למשק אוטרקי שגם ככה בקושי מתפקד ומלא הדפסות כסף עד שיגמרו העצים להדפיס עליהם דולרים הם צעדים חכמים, אני רוצה להזכיר לכם שהחיים והכלכלה מסביבם, הם עדיין לא משחק "מונופול על סמי הזיה".

חיתוך התחזיות של הצמיחה העולמית, על ידי קרן המטבע ה- IMF עוד יותר למטה מהתחזיות הקודמות, רק מעיד כי מחודש לחודש המספרים מעודכנים למטה שוב ושוב ונראה כי הזרקות הדולרים הבלתי מבוקרות ללא שום פרופורציות הולך להתפוצץ לאמריקאים בפרצוף כל כך חזק שאני לא יודע בכלל כמה חזק הולך להיחלש הדולר ובכלל אם אמריקה תשרוד כמעצמה הכלכלית המובילה בעולם בסוף הסיבוב. שיהיה ברור, סוף הסיבוב ממש לא קרוב והוא יכול לקרות רק בעוד כמה שנים טובות. אבל מה שקורה בימים אלו, ישפיע מאוד על אורך החיים של כולנו ולכן אני כותב על כך.

כאדם מאוד אופטימי עם מעל 16 שנה ניסיון בשוק ההון, אם נתנתק רגע ממסחר נקודתי בפוזיציה כזו או אחרת, ונעבור רגע להסתכל למאקרו בעיניים המצב מאוד מאוד רציני ועל כולנו להבין עד כמה שניתן לאן הולכים בשנים הקרובות.

אתמול נפלו המדדים באזורי ה2.5% לאחר ההודעות על המכסים כנגד אירופה, שוב ושוב טראמפ מארגן מסיבות עיתונאים באמצע המסחר ומנסה להרים את השוק חזרה בכל דרך אפשרית.
המשחק ההזוי הזה פשוט הפך לבדיחה, ואם מתייחסים לכלכלה כבדיחה אז ככה היא תיראה.
החוזים עדיין אדומים גם הבוקר לקראת הפתיחה האירופאית, עדיין לא מדובר בפאניקה ויש עוד מצב שנראה שוב ירוק במדדים לאחר שיזריקו עוד מנה של כסף.

אמרתי את זה בעבר ואפילו עשיתי על כך סרטון, אומר זאת שוב כי הפעם זה אפילו יותר מתאים, השוק חולה מאוד, הוא מונשם כחולה קורונה הנאבק על חייו, כמויות הטריליונים שמוזרקים לשוק, סה"כ מנשימים את השוק המכור הזה, בסוף יגמר הכסף או לא יהיה שווה כלום ואז השוק יכנס לקריז רציני.
הנפט עדין נסגר לדעתי גבוה גבוה מעל הצפי בתמחור.
ספ"ש מושלם לכולם.

כתיבת תגובה

איזו מתנה תרצו לקחת?

בחרו את המתנה שמתאימה לכם ותקבלו אותה ישירות למייל שלכם.

קורס ניהול זמן של העשירון העליון

ניהול זמן נכון הינו המפתח להצלחה בחיים, סדר ומתודולוגיה שתגרום לכם להצליח לעשות כל מה שאתם רוצים.

קיט ניהול פיננסי

ויז'ן מחלקת לכם קיט חינמי על איך לנהל תזרים מזומנים נכון, מתוך קורס עסקים ויזמות פרימיום

קורס ניהול זמן נכון הינו המפתח להצלחה בחיים

סדר ומתודולוגיה שתגרום לכם להצליח לעשות כל מה שאתם רוצים.​

השאירו פרטים ותקבלו את המתנה ישירות למייל שלכם.

קיט ניהול פיננסי חינם

איך לנהל תזרים מזומנים נכון, מתוך קורס עסקים ויזמות פרימיום.

השאירו פרטים ותקבלו את המתנה ישירות למייל שלכם.