שבוע טוב לכולם, ימי ראשון מידי פעם אני נוהג לכתוב סיכום מצב, נפתח תחילה בדברי טראמפ אשר בעצרת הראשונה לבחירות אשר נערכה באוקלהומה במהלך הספ"ש, הצהיר כי הוא ביקש להפחית את כמות הבדיקות, כדי לא לגלות עוד חולים. זה אותו נשיא שעמד במשך חודשיים ערב ערב והסביר למה אמריקה הכי מתקדמת בעולם וכי הם יבדקו את כלל האזרחים ובכלל, אמריקה של טראמפ היא המובילה מול כל המדינות כי היא עורכת כמה שיותר בדיקות לאזרחים. מדהים לראות אדם שפשוט לא מפסיק לשקר מיום ליום הוא הופך את דעותיו, ממציא נתונים ומחרטט בלי סוף. זה פשוט הזוי ועצוב שזה העולם בו אנו חיים.

עכשיו קצת לתכלס ונתונים אמיתיים, כמות הנדבקים מסביב לעולם חוצה שיאים, הגל השני כבר כאן וכל יום שעובר ללא מעש בנידון הולך לעלות לנו שאנושות מחיר יקר מאוד.
היום נחצה את ה-9 מליון נדבקים עד כה, ארה"ב ממשיכה להגיע לשיאי נדבקים חדשים מזה חודש וחצי, ברזיל חוצה את המליון חולים והמצב שם פשוט יצא משליטה לחלוטין, רוסיה והודו גם כן עם כמויות חולים שהולכות ועולות מידי יום.

הגל השני כבר כאן שלא יעבדו עליכם.
ארה"ב דחתה בשישי את בקשת סין להחזרת הטיסות בין המדינות, בנוסף טראמפ צפוי להטיל מגבלות הוצאת ויזה חדשות על מהגרים. מנגד סין ממשיכה את ההשתלטות שלה על הונג-קונג ומפרסמת את פרטי חוק הביטחון הלאומי החדש וכל מה שנובע ממנו.

נראה אפוא כי העולם הולך ונסגר לאחר שנים של גלובאליזציה, ממשלות דמוקרטיות וליברליות מנצלות את כוחן לשימוש בכוח והוצאת תקנות הפוגעות בחופש הפרט. גם בארה"ב גם באירופה וגם בישראל.
בשישי פקעו החוזים העתידיים ונדמה היה כי המאבק לשמור על פקיעה גבוהה ככל שניתן שצלח, לאחר הפקיעה הסחורה נזרקה והמדדים סיימו בירידות קלות. למרות כל ההודעות השליליות השוק לא יורד וגם לא ירד בעוצמות כל עוד הפד יושב ומזריק כסף לשוק בלי הכרה, צריך להבין השורטיסטים ובכלל המון סוחרים ומשקיעים שממש רוצים להוריד את השוק, לא יכנסו לזירה בעוצמה אם לא יקרה משהו דרמטי ברמות קיצון, או עד שהפד יצא מהמשחק, אף אחד לא רוצה לשחק נגד הפד. מצד שני שימו לב לרמות המחירים הנוכחיות, כמעט בשיא או מעל השיא במדדים המובילים, השווקים עדיין לא קרובים לתפקוד מלא ואפילו לא 50%, גל שני אכזרי בפתח וחבל דק מאוד של מאבקי שליטה גלובאלים.

שיהיה שבוע טוב

כתיבת תגובה

איזו מתנה תרצו לקחת?

בחרו את המתנה שמתאימה לכם ותקבלו אותה ישירות למייל שלכם.

קורס ניהול זמן של העשירון העליון

ניהול זמן נכון הינו המפתח להצלחה בחיים, סדר ומתודולוגיה שתגרום לכם להצליח לעשות כל מה שאתם רוצים.

קיט ניהול פיננסי

ויז'ן מחלקת לכם קיט חינמי על איך לנהל תזרים מזומנים נכון, מתוך קורס עסקים ויזמות פרימיום

קורס ניהול זמן נכון הינו המפתח להצלחה בחיים

סדר ומתודולוגיה שתגרום לכם להצליח לעשות כל מה שאתם רוצים.​

השאירו פרטים ותקבלו את המתנה ישירות למייל שלכם.

קיט ניהול פיננסי חינם

איך לנהל תזרים מזומנים נכון, מתוך קורס עסקים ויזמות פרימיום.

השאירו פרטים ותקבלו את המתנה ישירות למייל שלכם.