השוק ממשיך בכל הכוח ולאחר עוד יום חזק של עליות המדדים כבר נמצאים ברמות של טרום המשבר.
השוק לא מתמחר באמת את המשבר שקרה ובכלל עוד עדיין כאן בכל הכוח, מעל 100 אלף חולים חדשים כל יום, אלפי מתים, השווקים עדיין לא חזרו לפעילות כלכלית אפילו לא קרובה למלאה, הפגנות הענק ממשיכות בעוצמה בארה"ב ואף מקבלות תמיכה והזדהות בהפגנות נוספות באנגליה ובעוד מקומות בעולם.

כתבות מצחיקות ועצובות כאחד עולות מידי יום במדיה הכלכלית, לדוגמה חברת סוללות באמריקה המונפקת בנאסדק עם 0 הכנסות וצפי להכנסות רק מ2023 הכפילה את שוויה בגלל הודעה שגם אם תתממש לא באמת שווה את הכסף, אבל בוולסטרייט כמו בסרט קומדיה עצוב, אין בעיה להכפיל שווי חברה על אוויר.
למה בכלל אני נותן את הדוגמה הזו, אני פשוט רוצה לעורר מודעות גבוהה למה שעתיד לקרות או שכבר קרה בעבר. בבועת הדוט קום בשלהי תחילת שנות ה2000, סיפורים שכאלו היו מידי יום, כסף שזורם למניות אוויר ושוויים עם מכפילים של 100+ כיכבו בכותרות. הבלון היה מנופח ברמות היסטריות ואז פשוט התפוצץ.
ההתפוצצות ההיא לא נבעה ממשבר כלכלי, לא מקורונה ולא משום דבר אחד מלבד ניפוח בועה הזוייה של שוויים.

כמות הסוחרים ב3 חודשים כמעט הכפילה את עצמה באמריקה, ניתן לראות זאת דרך כמות הזמן שלוקח לברוקרים לפתוח חשבון, מה שפעם היה לוקח יום יומיים מרגע שכל המסמכים אצלם, היום מגיע לחודש ואף יותר.

הבועה כבר כאן, הפד לא מפסיק לנפח, טראמפ עושה מסיבות דיבורים וסיפורי מעשיות כל יום מול הטלוויזיה, האמריקאים אוכלים את הכל ובטוחים שזה נגמרה הקורונה , המשבר חלף, והבורסות בשיא. נראה אפוא, כי הבורסות אומנם באיזורי השיאים אבל הכלכלה הישנה חולה ואפילו כבר הדביקה את החדשה שנוצרת על בסיס החורבות שנשארו מהישנה. שוק מלאכותי זה כבר כאן ולא סתם סיסמה, הניתוק שקרה מציג לדעתי את התיסכול וחוסר האונים האמיתי בו מצויים האזרחים ולכן זה יתפוצץ בסוף.

שבוע טוב

כתיבת תגובה

איזו מתנה תרצו לקחת?

בחרו את המתנה שמתאימה לכם ותקבלו אותה ישירות למייל שלכם.

קורס ניהול זמן של העשירון העליון

ניהול זמן נכון הינו המפתח להצלחה בחיים, סדר ומתודולוגיה שתגרום לכם להצליח לעשות כל מה שאתם רוצים.

קיט ניהול פיננסי

ויז'ן מחלקת לכם קיט חינמי על איך לנהל תזרים מזומנים נכון, מתוך קורס עסקים ויזמות פרימיום

קורס ניהול זמן נכון הינו המפתח להצלחה בחיים

סדר ומתודולוגיה שתגרום לכם להצליח לעשות כל מה שאתם רוצים.​

השאירו פרטים ותקבלו את המתנה ישירות למייל שלכם.

קיט ניהול פיננסי חינם

איך לנהל תזרים מזומנים נכון, מתוך קורס עסקים ויזמות פרימיום.

השאירו פרטים ותקבלו את המתנה ישירות למייל שלכם.