הסקירה הבוקר הולכת לכסות את כל העולם :

ארה"ב
האם הפד יוריד את הריבית מתחת ל0? האם האינפלציה תרים ראשה יותר מאשר הנתונים אתמול?
האם תהיה הקלה כמותית נוספת או שמא התוכנית הבאה תיגנז תוך כשעה כמו זו שהוצגה אתמול ונעלמה כלא הייתה מן הכותרות? האם אנו רואים את ניצני משבר הנדל"ן 2020 באמריקה או שבכלל מדובר מתחיל מחנק אשראי אמיתי?

לדעתי שתשובה הכי טובה היא, קצת מהכל והרבה בחלקם, אתמול התחילו להבין בשוק כי הצמיחה כבר לא באמת תהיה מה שחשבו ובכלל פמפום הכסף בלי סוף לא באמת עוזר אלא יותר מכניס לרעש מלראות היכן באמת ישנן בעיות ולאן להזרים את הכסף ובכך יהפוך לחכם, כסף טיפס הוא בעייתי, יוצר אינפלציה ושלל חסמים אחרים ובדיוק כמו שראינו אתמול החדשות הרעות מתחילות להשפיע בדיוק בנקודה הכואבת שכבר מאוחר מידי(וזו רק ההתחלה כי המיגרנה הכלכלית הזו רק מתחילה).

כמו שאני אומר מעל חודשיים כבר, המשבר מבחינה בריאותית של הקורונה באמריקה עוד לא התחיל! שימו לב לנתונים, כל המדינות כבר עברו לדווח על 3 ספרות של נדבקים בערך (300) איש בממוצע X 50 מדינות = 15 אלף חדשים כל יום, מה יקרה בעוד שבועיים שנעבור ל900 נדבקים בממוצע ליום למדינה? =45 אלף, מה יקרה שנחצה את ה4 ספרות בלפחות חצי מהמדינות?

מדובר על מאות אלפי נדבקים ליום וגם המתים יגיעו בעקבות המספרים האלו. אמריקה פספסה בענק הפעם, הרסן המשוחרר, השאננות, סתם דחיפת כסף מהר מידי ולא במקום הנכון, כולל הדפסת טריליונים נוספים והורדת ריבית ל0 ביום הראשון, כל אלו מתחילים לתת אותותיהם כאשר המאבק בין טראמפ שרוצה ריבית שלילית באמריקה לאנשי הפד שרועדים מהרעיון להפוך ליפן מספר 2 ולגרום נזק בלתי הפיך לשוק האמריקאי.

שהדם ברחובות מתחיל תזכרו "אדם לאדם זאב, מדינה למדינה במלחמה" וככה יהיה בהסכם הטרייד הגדול בין 2 המעצמות, נראה שהכל הולך להתפרק בהסכם הזה משום שאין באמת יכולת לבצעו תחת המצב הקיים.
היום הפד מתחיל לקנות את אג"ח הזבל של הכל מהכל ובסוף היום לא רק שלא מציל את הכלכלה לטווח הארוך אלא זורק כסף ברולטה כמו מהמר משוגע.
טראמפ איבד את זה במסיבת העיתונאים האחרונה ומי שראה את זה הבין כנראה שנשיא אמריקה לא יכול להתנהג ככה.

יפן
בתעשיית הרכב ביפן אשר מדווחת הלילה כי היצור עבר והרווח עבר למצב של הנמוך מזה 8 שנים, סובארו, ניסן, טויוטה, סוזוקי ועוד רבות מהמכוניות שאתם מכירים מרבית המפעלים במצב קשה מאוד מאוד, מעבר לכך, המצב בדרום קוריאה מתחיל שוב לאותת כי גל חדש מתחיל ובכלל הממשלה שם שוקלת צעדים חדשים,
רוסיה
במצב קשה מאוד, הן הרובל הנחלש, הן השווקים הסגורים והן הקורונה שלא מפסיקה להכות ברוסים בהתפשטות רצינית מאוד, מצב הנפט מאוד מדאיג את הרוסים.


סין
הולכת לבצע מיליון בדיקות במיידי בווהן בכדי לבדוק שאין התפרצות נוספת ובכלל המתיחות בינה לבין ארה"ב עוד לא בשיאה, יתרה מכך אוסטרליה פתחה בחקירה כנגד הסינים והכי חשוב ממד המחירים לצרכן ירד 0.9 מה שמעיד על תחילתו של מיתון קשה וחוסר הזמנות שיוביל לחוסר צמיחה ברבעונים הבאים. הקטר הסיני מתחיל לעצור.
אנגליה
הפרלמנט תוקף את גונסון וממש לא מרוצה מתוכנית היציאה ופתיחת המשק מחדש. במשרד האוצר הבריטי חוששים משום שכעת השוק עומד על פי 10 הלוואות הממשלתיות ממה שהיו התחזיות ולא נראית יכולת ההחזר באופק.

נפט
ממשיך ועומד כעת על איזורי 25.7, שימו לב לפקיעה הקרבה ובאה, חודש שעבר עברנו למינוס בתוך כמה ימים מרמה לא כל כך רחוקה מזו.
מקסיקו וברזיל
שתיהן מדווחות על כמויות שיא של מתים.

החוזים בלילה צללו ועכשיו חזרו לירוק בהיר, היום הולך להיות מעניין עקב הווליום המשמעותי הראשון לירידות וסימון התבניות להיפוך המגמה אתמול בלילה.
לסוחרים הטכניים מבינכם שימו לב לאישור שצריך להגיע היום ולהודעת הפד על השארת הריבית מעל ה0

כתיבת תגובה

איזו מתנה תרצו לקחת?

בחרו את המתנה שמתאימה לכם ותקבלו אותה ישירות למייל שלכם.

קורס ניהול זמן של העשירון העליון

ניהול זמן נכון הינו המפתח להצלחה בחיים, סדר ומתודולוגיה שתגרום לכם להצליח לעשות כל מה שאתם רוצים.

קיט ניהול פיננסי

ויז'ן מחלקת לכם קיט חינמי על איך לנהל תזרים מזומנים נכון, מתוך קורס עסקים ויזמות פרימיום

קורס ניהול זמן נכון הינו המפתח להצלחה בחיים

סדר ומתודולוגיה שתגרום לכם להצליח לעשות כל מה שאתם רוצים.​

השאירו פרטים ותקבלו את המתנה ישירות למייל שלכם.

קיט ניהול פיננסי חינם

איך לנהל תזרים מזומנים נכון, מתוך קורס עסקים ויזמות פרימיום.

השאירו פרטים ותקבלו את המתנה ישירות למייל שלכם.